poniedziałek, 21 marca 2011

Domowe hamburgery

Pracując dziennie po 10godzin, ciężko czasem jest wejść po schodach na trzecie piętro, a co dopiero robić obiad. Dlatego szwędając się po sklepie wpadłem na pomysł z szybkim obiadem - domowymi hamburgerami, które w smaku przebijają po stokroć te znane, nafaszerowane chemią, z sieciowych 'restauracji'.
Przepis jest szalenie prosty, i co najważniejsze - wychodzi lepszy i zdrowszy niz wspomniane namiastki hamburgerów (za trzy złote, bułka z błotem, cytując klasyka).
Do przygotowania około czterech hamburgerów potrzebne będzie:
600gram wołowiny
4 bułki do hamburgerów
ser (najlepszy jest hochland czy inny 'tostowy')
cebula
sałata lodowa
pomidor
oliwki
ogórek konserwowy
sól
pieprz
keczup


Mięso mieszamy jedynie z solą i pieprzem. Nie dodajemy do niego żadnej cebuli czy czosnku, bo przecież nie robimy mielonych kotletów. Formujemy burgery i wrzucamy na grill elektryczny, bądź klasyczny na węgiel drzewny, jeśli pogoda nam sprzyja.
W tym czasie siekamy sałatę lodową, pomidor i ogórek kroimy w plastry, cebulę w krążki. Bułki podpiekamy z dwóch stron na patelni. Po obróceniu na dolne części dajemy po plastrze sera - tak samo robimy z mięsem - po podsmażeniu i obróceniu dajemy ser.
Gdy mięso się już usmaży (może byc lekko różowe w środku) zaczynamy układać burgera. Zaczynamy od dołu bułki z serem na której ukladamy kolejno - ogórek, cebulę, mięso z serem, sałatę lodową, kleks keczupu i górną część bułki. Aby burgery sie nie rozpadły, całość 'spinamy' wykałaczką z oliwką.

1 komentarz:

  1. mega apetycznie to wygląda, seniorek weź wrzuć przepis na tą kaczuche z kluskoma ślońskoma bo ślina z pyska leci.

    OdpowiedzUsuń

Durszlak.pl