środa, 16 marca 2011

Wiosenna sałatka z tortellini i mozzarellą

Po dłuższej przerwie spowodowanej sporymi zmianami, postuję dosyć prostą sałatkę, która przyszła mi do głowy po wieczornych zakupach w sklepie.
Musimy jedynie przygotować 400-500g tortellini (ja użyłem tego lidlowego, bo jest bardzo dobre), dwie kulki mozzarelli, czerwoną paprykę, 10 pomidorków koktajlowych, mieszankę sałat - w tym przypadku z wiórkami buraków i cykorią, pół czerwonej cebuli, duże opakowanie greckiego jogurtu, 3ząbki czosnku, sól i pieprz.
Jest to typowy przepis na coś z niczego, w sam raz dla kogoś kto wraca do domu po pracy i nie ma czasu na długie gotowanie ciężkich potraw, więc sałatka będzie idealnym rozwiązaniem na nadchodzące wiosenne wieczory.
Najpierw musimy ugotować tortellini, w przypadku tego świeżego zajmie to jakieś 3minuty. Następnie kroimy w kostkę paprykę i cebulę w piórka, pomidorki kroimy na pół. Dodajemy nasz mix sałat, rwiemy mozzarellę na górę i dodajemy ugotowane i ostudzone tortellini. Całość zalewamy sosem z greckiego jogurtu zmieszanego ze zmiażdżonym czosnkiem, sola i pieprzem.
enjoy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Durszlak.pl